Poznaj źródło zdrowej wody

Woda kwasowa

Woda kwasowa (pH 5-6) posiada właściwości bakteriobójcze. Stosuje się ją głównie do użytku zewnętrznego lub potrzeb higieny osobistej. Woda kwasowa wygładza skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz ogranicza występowanie trądzika.

Woda neutralna

Woda neutralna (pH 7) nie posiada smaku oraz zapachu.

Nadaje się do popijania przyjmowanych lekarstw oraz przygotowania mleka dla dzieci.
 

Woda alkaliczna

Woda alkaliczna (pH 7-11) ma przyjemny i słodki smak. Idealna do codziennego picia. Szklanka wody jonizowanej zawiera więcej antyoksydantów niż świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy. Jest to również prosty sposób na dostarczenie minerałów do naszego organizmu.

 

Zakwaszenie organizmu

 

Nieprawidłowa dieta jest główną przyczyną zwiększenia kwasowości naszego organizmu. Spożywa się coraz więcej kwaśnych produktów, takich jak mięso czy też wysoko przetworzone lub rafinowane jedzenie. Korzystne dla organizmu są warzywa, które alkalizują ogranizm. Woda jonizowana jest więc odpowiednia dla nowoczesnych osób dbających o swoje zdrowie.

Warto zwrócić uwage, że w większości miast woda dostarczana do mieszkań dezynfekowana jest chlorem, co powoduje znaczące zwiększenie jej kwasowości. Dlatego też dla zachowania równowagi i zmniejszenia skutków zakwaszania stusuje się jonizatory wody.

Jakie pokarmy mogą zwiększać kwasowość organizmu?
Wołowina, wieprzowina, kurczak, żółtko jaja, ryż, cukier, napoje gazowane, napoje alkoholowe, łosoś, węgorz, jajka ryby, ośmiornice, ostrygi, chleb, ser i tak dalej.
 

Jakie pokarmy są alkaliczne?
Szpinak
, ogórek, pieczarki, cebula, kapusta, bakłażan, ziemniak, mleko, cytryna, śliwki itp.

Jakie mogą być skutki zbyt dużej kwasowości organizmu?
Zbyt dużo
kwasów w organizmie człowieka mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Oto kilka objawów, które mogą się pojawić:
-
osłabienie systemu odpornościowego,
- stany napięć i
lęku,
- osłabienie metabolizmu oraz systemu
wydalania,
- skłonność do
zaparć.

Organizm staje się również bardziej podatny na takie choroby jak zapalenie wątroby, nowotwory, porażenie, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca.